Dotacja na rozpoczęcie działalności, środki do pozyskania w aż 13 gminach na Dolnym Śląsku!
Dotacja na rozpoczęcie działalności, środki do pozyskania w aż 13 gminach na Dolnym Śląsku!
By: spec. Filip Kołodziejczyk in Baza wiedzy
Świetna wiadomość dla przyszłych przedsiębiorców z Dolnego Śląska. W tym roku odbędą się jeszcze dwa konkursy organizowane przez Lokalne Grupy Działania, w których będzie realizowana dotacja na rozpoczęcie działalności. Dzięki planowanym do przeprowadzenia konkursom, Wnioskodawcy będą mogli uzyskać 100% bezzwrotnego dofinansowania na założenie firmy.
Jest to szansa otrzymania wsparcia dla osób, które mają pomysł na otworzenie własnej działalności i szukają źródła jej finansowania. Dotacja na rozpoczęcie działalności jest w formie premii i pokrywa całość kosztów zakupów zaplanowanych w projekcie, co jest bardzo korzystnym rozwiązaniem dla przyszłych przedsiębiorców, ponieważ dotacji tej nie trzeba w żadnym stopniu zwracać.
Otrzymane środki trzeba wydać zgodnie z zaplanowanymi wydatkami, opisanymi w zestawieniu rzeczowo-finansowym operacji, a następnie prowadzić działalność gospodarczą przez minimum 2 lata od dnia wypłaty płatności końcowej.
Kiedy i gdzie można ubiegać się o dofinansowanie na założenie firmy?
Jeszcze w roku 2018 o dotację mogą ubiegać się osoby z obszaru aż 13 gmin na Dolnym Śląsku. Poniżej przedstawiamy gminy wraz z planowanymi terminami naborów oraz środkami przeznaczonymi na jednego wnioskodawcę.
Planowany termin – Październik/Listopad.
Kwota przypadająca na jednego Wnioskodawcę to 60 000 zł:
- Dzierżoniów,
- Jordanów Śląski,
- Łagiewniki,
- Marcinowice,
- Mietków,
- Niemcza,
- Piława Górna,
- Sobótka.
Planowany termin – IV kwartał 2018 r.
Kwota przypadająca na jednego Wnioskodawcę to 75 000 zł:
- Strzelin,
- Wiązów,
- Borów,
- Kondratowice,
- Przeworno.
Korzystając z dotacji uzyskanych na otworzenie działalności na terenie powyższych gmin Wnioskodawcy mogą sfinansować zakup elementów takich jak usługa stworzenia aplikacji mobilnej, środków trwałych, Zakup licencji oprogramowania. Zakupy realizowane w ramach projektu muszą przyczynić się do innowacyjności zakładanej działalności chociaż na obszarze gminy. Innowacyjność rozumiana jest jako wprowadzenie nowych lub znacząco ulepszonych usług/produktów, które nie występują na terenie LGD, bądź występują krócej niż 3 lata. Innowacyjność może również polegać na świadczeniu kompleksowych usług, które do tej pory trzeba było zamawiać u różnych podmiotów.
Aby wziąć udział w konkursach organizowanych na terenie tych gmin trzeba być zameldowanym (stale lub czasowo) na terenie tych gmin lub odprowadzać podatki na ich terenie. Otwierana działalność również musi mieć swoją siedzibę na terenie tychże gmin.
Aplikowanie w konkursie polega na złożeniu wypełnionego wniosku, biznesplanu oraz analizy finansowej wraz z wymaganymi załącznikami. W analizie szans uzyskania dofinansowania w danym konkursie a następnie w stworzeniu pełnej dokumentacji pomagają wyspecjalizowane w tym firmy doradcze takie jak InServices Agnieszka Szafrańska, która może się pochwalić wieloma rekomendacjami od zadowolonych klientów.