PANEL EKSPERTÓW W KONKURSACH SZYBKA ŚCIEŻKA – PORADNIK WNIOSKODAWCY
PANEL EKSPERTÓW W KONKURSACH SZYBKA ŚCIEŻKA – PORADNIK WNIOSKODAWCY
By: AnnaInServices in Baza wiedzy
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju po raz kolejny ogłosiło kolejną edycję tzw. Szybkiej Ścieżki, czyli najpopularniejszego konkursu w ramach obecnej perspektywy unijnej. Tylko w 2018 roku do zdobycia jest około 700 mln złotych. Przedsiębiorców chcących pozyskać dofinansowanie unijne w ramach tego konkursu czeka spotkanie z ekspertami z NCBR. Celem panelu ekspertów jest ocena wniosku odnosząca się do wszystkich kryteriów oceny merytorycznej zawartych w przewodniku.
Terminy spotkań panelowych w danej rundzie konkursu są ogłaszane na stronie internetowej instytucji pośredniczącej. Zgodnie z regulaminem poddziałania 1.1.1. POIR ” „Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa, informacje o terminach spotkań z ekspertami NCBR podawane są niezwłocznie po zakończeniu naboru w danej rundzie.
Kto bierze udział w panelu eksperckim w konkursie „Szybka Ścieżka”
W spotkaniu uczestniczyć będą pracownicy NCBR oraz eksperci (łącznie maksymalnie 7 osób). Panel będzie przeprowadzony na zasadzie pytań ze strony ekspertów i odpowiedzi wnioskodawcy.
Wnioskodawcę na spotkaniu może reprezentować maksymalnie 5 osób posiadających pełną wiedzę o projekcie będącym przedmiotem oceny. – Niestety, nie jest możliwe reprezentowanie wnioskodawcy przez przedstawicieli firm doradczych – zaznacza Grzegorz Szafrański z firmy InServices.
Z uwagi na to, że celem panelu jest ocena wniosku odnosząca się do wszystkich kryteriów oceny merytorycznej zawartych w przewodniku po „Kryteriach wyboru finansowanych operacji w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020”, pytania mogą dotyczyć wszystkich kwestii związanych z realizacją projektu (tj. naukowo-technologicznych, gospodarczo-biznesowych, etc.). Podczas spotkania wnioskodawca będzie miał możliwość odniesienia się do pytań i ewentualnych wątpliwości członków panelu. Czas zaplanowany na spotkanie to maksymalnie 2 godziny.
Jak przygotować się do panel ekspertów w konkursie „Szybka Ścieżka”
Ze względu na ograniczony czas spotkania, nie zaleca się przygotowywania prezentacji na temat projektu i działalności wnioskodawcy, całość spotkania powinna odnosić się do treści merytorycznych projektu B+R. – W związku z tym warto pamiętać, że w spotkaniu powinny uczestniczyć osoby (przedstawiciele wnioskodawcy, bądź podwykonawcy) dysponujące pełną wiedzą merytoryczną na temat wniosku – radzi Grzegorz Szafrański i dodaje. – Rekomenduje, aby na spotkanie przygotować wszystkie dokumenty, o których jest mowa we wniosku, w tym m.in. umowy warunkowe, listy intencyjne, badania czystości patentowej, a także dokumenty będące podstawą do oszacowania kosztów ujętych w budżecie.
Chcesz wiedzieć więcej na temat samego konkursu?
Sprawdź TUTAJ